XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

Władza kościelna dokonała zmian księży w naszej parafii. Po dwunastu latach posługi u nas, odchodzi Ks. Tomasz Paśko, którego pożegnamy w niedzielę – 20 sierpnia, na Eucharystii o godz. 11.00. Ks. Tomasz został skierowany do budowy kościoła i tworzenia nowej parafii na Bemowie – Chrzanowie. Po ośmiu latach posługi u nas, odchodzi także Ks. Andrzej Krzesiński, którego pożegnamy w niedzielę – 16 lipca, na Eucharystii o godz. 19.00. Ks. Andrzej przechodzi do Parafii w Dąbrowie Leśnej. Po czteroletnich studiach doktoranckich, powraca do swojej diecezji łowickiej Ks. Paweł Olszewski, którego pożegnamy w czwartek – 29 czerwca na Eucharystii o godz. 19.00.

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia korony wotywnej dla Matki Bożej odbędzie się we wtorek – 27 czerwca o godz. 19.00 – w przypadające w tym dniu Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Korona powstała z ofiarowanego srebra, złota, pereł i rubinów a jej wykonanie opłacone zostało z ofiar składanych do świeczników wotywnych. Jest więc to nasze wspólne wotum dla Matki Bożej.

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy w czwartek ? 29 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Uczniów gimnazjum i szkół średnich, którzy otrzymali indeksy nauki religii w poprzednich latach w naszej parafii, prosimy o przyjście z indeksem do kancelarii parafialnej, aby tegoroczną ocenę z religii odnotować w księgach parafialnych.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 1 lipca po Eucharystii godz. 19.00. O odprawianie tego właśnie nabożeństwa prosiła Matka Boża w Fatimie.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 1 lipca o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 2 lipca o godz. 18.00.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja oraz zapisuje na ogólnopolską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w drugą niedzielę lipca.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny, za ofiarę na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyła jedna osoba oraz jednej osobie za fundację kolejnej stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich. Dotychczas ufundowanych zostało piętnaście stacji różańcowych, pozostało więc jeszcze do wykonania pięć stacji. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.