XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017 r.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, nie ma Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00. Pozostałe Eucharystie w dni powszednie i w niedziele pozostają bez zmian.

Nabożeństwo fatimskie w czwartek – 13 lipca po Eucharystii o godz. 19.00. W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich, tym bardziej zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Przypominamy, że pożegnanie Ks. Andrzeja Krzesińskiego, który po ośmiu latach posługi kapłańskiej w naszej parafii, odchodzi od nas do innej parafii, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 16 lipca na Eucharystii o godz. 19.00.

Obrzęd błogosławienia kierowców i samochodów, z racji obchodzonego w dniu – 25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę ? 23 lipca, po każdej Mszy św.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Misja Świętej Faustyny zaprasza na dwudniową pieszą pielgrzymkę do Ostrówka w dniach 29 ? 30 lipca. Ostrówek to miejscowość, gdzie przed wstąpieniem do klasztoru, przez rok pracowała Św. Faustyna. Bliższe informacje o pielgrzymce i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły trzy rodziny oraz jednej rodzinie za fundację kolejnej stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich. Dotychczas ufundowanych zostało szesnaście stacji różańcowych, pozostało więc jeszcze do wykonania cztery stacje. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać