XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

Ksiądz biskup mianował wikariuszami w naszej parafii: Ks. Marka Iwańskiego i Ks. Piotra Jędraszka oraz rezydentem Ks. Kazimierza Pierzchałę. Swoje obowiązki podejmą oni w przyszłą niedzielę ? 27 sierpnia, w którą wszyscy celebrowali będą Eucharystię o godz. 11.00.

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzimy w najbliższą sobotę 26 sierpnia. Eucharystie o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. W tym roku przypada trzysetna rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Główne uroczystości kościelno ? państwowe odbędą się w sobotę – 26 sierpnia na Jasnej Górze o godz. 11.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego. Tam można składać także artykuły szkolne dla dzieci objętych pomocą Caritas.

Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna kończą w październiku swoje kadencje. Rady w nowych składach, na kolejną trzyletnią kadencję, zostaną powołane w Odpust Parafialny – 10 października. Prosimy parafian o wskazywanie kandydatów do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Na stoliku, za środkowym rzędem ławek, wyłożone są kartki, na których wpisujemy kandydatów do Rad i wkładamy kartkę do puszki tam ustawionej. Kandydatów można zgłaszać także do ks. proboszcza osobiście.

Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniu 10 września, na obchody sto czterdziestej rocznicy objawień Matki Bożej, organizuje Rycerstwo Niepokalanej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualną ofiarę na potrzeby gospodarcze w parafii, którą w ostatnim tygodniu złożyła jedna rodzina oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.