XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 r.

Obrzęd błogosławienia samochodów, z racji obchodzonego w dniu – 25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, odbywa się dzisiaj po każdej Eucharystii. Samochody prosimy ustawiać na placu przykościelnym od strony cukierni.

Koło Przyjaciół Radia Maryja, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przyjmuje dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja i rozdaje ulotki informacyjne o tym katolickim radiu.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Przypominamy, że w każdą sobotę odbywa się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o godz. 19.00 do godz. 21.00. Adorację prowadzi grupa modlitewna działająca w naszej parafii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualną ofiarę na potrzeby gospodarcze w parafii, którą w ostatnim tygodniu złożyła jedna rodzina oraz trzem rodzinom za fundację ostatnich trzech stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich. Zostaną one wykonane na przełomie sierpnia i września. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Zapisy na Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę, prowadzone będą w kościele akademickim Św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, od 2 do 4 sierpnia w godz. 9.00 ? 19.30. Zapisy na Warszawską Pielgrzymkę Paulińską, prowadzone będą w kościele Ojców Paulinów przy ul. Długa 3 od 30 lipca do 5 sierpnia w godz. 9.00 ? 19.00.