XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

Posługę duszpasterską od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają nowi księża wikariusze: Ks. Marek Iwański i Ks. Piotr Jędraszek oraz rezydent Ks. Kazimierz Pierzchała, których serdecznie witamy i życzymy owocnego duszpasterzowania w naszej parafii.

Spotkania grup parafialnych z nowymi księżmi, którzy będą ich opiekunami, odbędą się w następujących terminach:

poniedziałek, 4 IX ? Rycerstwo Niepokalanej – godz. 17.30, nauczyciele Centrum Edukacyjnego – godz. 17.30, Fides – godz. 19.45, Odnowa w Duchu Św. – godz. 19.45

wtorek, 5 IX ? wszystkie grupy liturgiczne, a więc: ministranci, bielanki, lektorzy, schola dziecięca i młodzieżowa, psałterzyści, chór, męska służba dorosłych i nadzwyczajni szafarze Komunii – godz. 19.45 w sali dolnego kościoła. Z dziećmi ze służby liturgicznej zapraszamy także rodziców.

czwartek, 7 IX ? grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej – godz. 19.45

piątek, 8 IX ? przygotowująca się do bierzmowania młodzież wraz z rodzicami – godz. 19.45 w sali dolnego kościoła

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę ? 30 sierpnia o godz. 19.00.

Od 1 września przywracamy Mszę św. w tygodniu o g. 10.00 i w niedzielę o g. 17.30.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek ? 1 września od godz. 9.30 i od godz.18.00. Do skorzystania ze spowiedzi tego dnia zachęcamy szczególnie wszystkich uczniów z racji rozpoczynającego się wkrótce nowego roku szkolnego. Tego dnia modlimy się także na każdej Mszy św. za poległych w obronie naszej Ojczyzny, z racji siedemdziesiątej ósmej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 2 września o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 2 września po Eucharystii godz. 19.00. O odprawianie tego właśnie nabożeństwa prosiła Matka Boża w objawieniach w Fatimie, których stulecie w tym roku obchodzimy. Zachęcamy więc do licznego w nim udziału.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 3 września o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna tego dnia o godz. 18.30.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Koło Przyjaciół Radia Maryja, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja.

Dziękujemy za indywidualną ofiarę na potrzeby gospodarcze w parafii, którą w ostatnim tygodniu złożyła jedna rodzina oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.