XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

 1. Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.
 2. Spotkania grup parafialnych z nowymi księżmi opiekunami tych grup w tym tygodniu:

poniedziałek, 4 IX ? Rycerstwo Niepokalanej – godz. 17.30, nauczyciele Centrum Edukacyjnego – godz. 17.30, Fides – godz. 19.45, Odnowa w Duchu Św. – godz. 19.45

wtorek, 5 IX ? wszystkie grupy liturgiczne, a więc: ministranci, bielanki, lektorzy, schola dziecięca i młodzieżowa, psałterzyści, chór, męska służba dorosłych i nadzwyczajni szafarze Komunii – godz. 19.45 w sali dolnego kościoła. Z dziećmi ze służby liturgicznej zapraszamy także rodziców.

środa, 6 IX ? Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas ? godz. 18.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie także osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną prowadzoną w naszej parafii.

czwartek, 7 IX ? grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej – godz. 19.45

piątek, 8 IX ? przygotowująca się do bierzmowania młodzież wraz z rodzicami – godz. 19.45 w sali dolnego kościoła

 1. Zachęcamy parafian o zgłaszanie kandydatów do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Na stoliku, za środkowym rzędem ławek, wyłożone są kartki, na których wpisujemy kandydatów do Rad i wkładamy kartkę do puszki tam ustawionej. Parafialna Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna w nowych składach, na kolejną trzyletnią kadencję, zostaną powołane w Odpust Parafialny – 10 października.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę w intencjach Ojca Świętego, naszej Ojczyzny i Radia Maryja, we wtorek – 5 września o godz. 18.30.
 3. Zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 5 września, po Eucharystii o godz. 19.00. Jest to starożytny hymn pochodzący z V wieku.
 4. Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 7 września, po Eucharystii wieczornej do g. 21.00.
 5. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w piątek ? 8 września. Eucharystie w tym dniu, z Aktem poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00.
 6. Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę – 17 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się za trzy tygodnie w niedzielę – 24 września o 18.15 w kościele.
 7. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych, rozpocznie się w czwartek – 14 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.
 9. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
 10. Pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w następny poniedziałek, tj. 11 września, o godz. 17.00 do dolnej sali kościoła.
 11. Dziękujemy za indywidualną ofiarę na potrzeby gospodarcze w parafii, którą w ostatnim tygodniu złożyła jedna rodzina oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.