XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017

 1. Pielgrzymów wyjeżdżających w dniach od 20 do 29 września br. na pielgrzymkę do Fatimy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek, tj. 11 września, o godz. 17.00 do dolnej sali kościoła.
 2. Zachęcamy parafian o zgłaszanie kandydatów do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Na stoliku, za środkowym rzędem ławek, wyłożone są kartki, na których wpisujemy kandydatów do Rad i wkładamy kartkę do puszki tam ustawionej. Parafialna Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna w nowych składach, na kolejną trzyletnią kadencję, zostaną powołane w Odpust Parafialny – 10 października.
 3. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Parafialne Centrum Edukacyjne. W związku z tym zapraszamy do współpracy nauczycieli – wolontariuszy, chcących prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży. Chętni mogą się zgłaszać do Ks. Macieja.
 4. Młodzieżowa schola parafialna zaprasza osoby śpiewające i grające na instrumentach do wstępowania w szeregi tej grupy parafialnej. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.30 w sali nr 2 za kancelarią parafialną.
 5. Nabożeństwo fatimskie w środę – 13 września po Eucharystii o godz. 19.00. W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich, tym bardziej zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej.
 6. Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek – 14 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.
 7. Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w piątek ? 15 września, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.
 8. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 16 września o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Po co Panu Bogu nasze dziękczynienia?.
 9. Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie w przyszłą niedzielę – 17 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę – 24 września o godz. 18.15 w kościele.
 10. Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę – 24 września o godz. 12.00 w sali dolnego kościoła.
 11. Młodzież ze szkół średnich, na przygotowanie do bierzmowania, zapisywać będziemy codziennie przez tydzień, od poniedziałku – 25 września w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Młodzież przychodzi zapisać się z rodzicami oraz indeksami nauki religii. Dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania zapraszamy się w środę- 20 września o godz. 20.00 do sali przy kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.
 13. Dziękujemy za indywidualną ofiarę na potrzeby gospodarcze w parafii, którą w ostatnim tygodniu złożyła jedna rodzina oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.
 14. Czternastego września przypada 70 rocznica urodzin bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. W związku z tą rocznicą będzie w naszym Kościele wystawa poświęcona Jego osobie.