XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2017

Zachęcamy parafian do zgłaszania kandydatów do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Na stoliku, za środkowym rzędem ławek, wyłożone są kartki, na których wpisujemy kandydatów do Rad i wkładamy kartkę do puszki tam ustawionej. Parafialna Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna w nowych składach, na kolejną trzyletnią kadencję, zostaną powołane w Odpust Parafialny – 10 października.

Z okazji 70 rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki zachęcamy do zwiedzenia wystawy poświęconej księdzu Jerzemu, która znajduje się w bocznej kaplicy, po prawej stronie kościoła. W następną niedzielę – 24 września, po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę ?Zapiski 1980-1984?, poświęconej Jego osobie.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej w poniedziałek ? 18 września na Eucharystii o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, psałterzystów, chór, męską służbę dorosłych i szafarzy Komunii.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 24 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Schola młodzieżowa zaprasza śpiewająca i grającą na instrumentach młodzież na spotkania w każdą niedzielę o godz. 17.30 do sali przy kancelarii parafialnej, a wszystkich dorosłych lubiących śpiewać zapraszamy na spotkania chóru parafialnego w każdy czwartek o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek 19 września, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę – 24 września o godz. 18.15 w kościele.

Młodzież ze szkół średnich, na przygotowanie do bierzmowania, zapisywać będziemy codziennie przez tydzień, od poniedziałku – 25 września w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Dorosłych na przygotowanie do bierzmowania zapraszamy w najbliższą środę – 20 września o godz. 20.00 do sali przy kancelarii parafialnej.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Parafialne Centrum Edukacyjne. Plan zajęć zamieszczony jest w rozdawanym dziś biuletynie Caritas oraz na stronie internetowej Parafii w zakładce Grupa charytatywna/Centrum Edukacyjne.

Zapisy od poniedziałku – 18 września w sekretariacie w godz. 18.00-18.30 lub bezpośrednio na zajęciach. Rodzice powinni osobiście zapisać swoje dziecko.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 2 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych za dwa tygodnie w sobotę ? 30 września od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie po wakacyjnej przerwie dotychczas odwiedzanych chorych i zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub w kancelarii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualną ofiarę na potrzeby gospodarcze w parafii, którą w ostatnim tygodniu złożyła jedna rodzina oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.