XXIX Niedziela Zwykła ? 22.10.2017 r.

Wspólne zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej dzisiaj ? 22 października o godz. 20.00 na plebanii.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek roku o godz. 18.30. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w środę ? 25 października o godz. 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 28 października, od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w przyszłą środę – 1 listopada. Eucharystie we Wszystkich Świętych odprawiane będą według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 17.30, której w tym dniu nie będzie. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane ?Dniem Zadusznym? obchodzimy w przyszły czwartek – 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny po Eucharystii o godz. 10.00.

Odpust zupełny dla zmarłych, można zyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie i modlitwę na cmentarzu oraz po spełnieniu zwykłych warunków do zyskania odpustu, które obejmują: stan łaski uświęcającej, modlitwę według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzać będą, jak co roku, kalendarze misyjne.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły trzy rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Akcja honorowego krwiodawstwa i rejestracja dawców komórek macierzystych prowadzona jest dzisiaj – 22 X w godz. 9.00 ? 14.00 na placu przykościelnym.