XXVIII Niedziela Zwykła ? 15.10.2017 r.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Przypominamy, że pozyskaliśmy do naszego kościoła relikwie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną umieszczone na stałe przy ołtarzu św. Antoniego. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii.

Parafialna grupa Rycerstwa Niepokalanej, zaprasza wszystkich czcicieli i rycerzy Niepokalanej na Eucharystię w poniedziałek – 16 października o godz.19.00, w setną roczncę powstania Rycerstwa Niepokalanej, którego założycielem jest Św. Maksymilian.

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy duszpasterstwo akademickie. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkania, które odbywają się we wtorki o godz. 19.45 w sali przy kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek – 17 października.

Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku ? 17 października o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. dr Andrzej Bosowski. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Zapraszamy do Klubu Filmowego w środę?18 października o godz. 19.45 w sali na I piętrze plebanii. Spotkanie poświęcone będzie temu, że życie każdego człowieka ma znaczenie.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Św. Maksymiliana, obchodzimy w czwartek ? 19 października. W tym dniu po każdej Eucharystii, relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.

Spotkanie młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania w piątek ? 20 października o godz. 19.45 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także rodziców młodzieży.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w piątek ? 20 października, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 21 października o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie”.

Pierwsze zebranie nowo powołanych: Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się przyszłą niedzielę ? 22 października o godz. 20.00 na plebanii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły trzy rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyły dwie rodziny. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Dziś odbywa się doroczne liczenie frekwencji na Mszach św. Prosimy o ułatwienie liczenia przez spokojne wychodzenie z kościoła. Dziękujemy za współpracę przy liczeniu.

W przyszłą niedzielę ? 22 X w godz. 9.00 ? 14.00, na placu przykościelnym, prowadzona będzie akcja honorowego krwiodawstwa i rejestracja dawców komórek macierzystych. Osoby zgłaszające się do oddania krwi muszą posiadać dokument stwierdzający tożsamość.