XXVI Niedziela Zwykła ? 1 października 2017

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Od soboty ? 7 października, rozpoczynamy doroczną adorację Najświętszego Sakramentu, popularnie zwaną ?czterdziestogodzinnym nabożeństwem?. W sobotę i poniedziałek adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00, w niedzielę adoracja od godz. 13.30 do godz. 17.30 i po Mszy wieczornej do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy także do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, którą rozpoczynamy od dzisiejszej niedzieli po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października. Główna Eucharystia Odpustowa celebrowana będzie we wtorek – 10 października o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Rafał Markowski, który w czasie tej Uroczystości udzieli także sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W czasie uroczystości odpustowej zostaną powołane także, na kolejną trzyletnią kadencję: Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Informujemy, że pozyskaliśmy do naszego kościoła relikwie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną umieszczone przy ołtarzu św. Antoniego. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku będą o godz. 18.00.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od poniedziałku – 2 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 4 października o godz. 20.00 w kościele.

Liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego, obchodzimy w czwartek ? 4 października. W tym dniu po każdej Eucharystii, relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.

W czwartek obchodzimy także I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W piątek obchodzimy I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 7 października o godz. 19.00. Modlitwa imienna za tych zmarłych o godz. 18.00, przed nabożeństwem różańcowym.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 7 października po Eucharystii godz. 19.00. O odprawianie tego właśnie nabożeństwa prosiła Matka Boża w objawieniach w Fatimie, których stulecie w tym roku obchodzimy. Zachęcamy więc do licznego w nim udziału.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny oraz chórowi parafialnemu za fundację tronu pod monstracje na wystawienia Najświętszego Sakramentu. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

W lipcu spłonęła katedra w Gorzowie Wielkopolskim. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dzisiaj ofiary na remont zniszczonej w związku z pożarem tej zabytkowej katedry.