XXVII Niedziela Zwykła ? 8 października 2017

Od soboty – 7 października, trwa doroczna, trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym adoracja w godzinach: 13.30 – 17.30 i po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00. W poniedziałek adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00. Zapraszamy także do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października, w rocznicę kanonizacji Św. Maksymiliana, która odbyła się 10 października 1982 r. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00, po których relikwie św. Maksymiliana będą udostępnione do osobistego ucałowania. Główna Eucharystia Odpustowa, z procesją eucharystyczną, celebrowana będzie we wtorek – 10 października o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Rafał Markowski, który w czasie tej Uroczystości udzieli także sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W czasie uroczystości odpustowej zostaną powołane także, na kolejną trzyletnią kadencję: Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna. Odpust Parafialny to najważniejsze święto każdej parafii, zapraszamy więc do licznego udziału w tej Uroczystości.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież, ofiary na fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, wspierającą kształcenie młodzieży z ubogich rodzin, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

Przypominamy, że pozyskaliśmy do naszego kościoła relikwie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną umieszczone przy ołtarzu św. Antoniego. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Nabożeństwo fatimskie, na zakończenie obchodów stulecia objawień fatimskich, w piątek – 13 października po Eucharystii o godz. 19.00. Odbędzie się ono w ogrodzie różańcowym, gdzie zostaną poświęcone stacje różańcowe. Ogród różańcowy powstał jako nasze parafialne wotum ku czci Matki Bożej Fatimskiej, na stulecie Jej objawień w Fatimie. Prosimy o przybycie na to nabożeństwo ze świecami.

Zachęcamy także do włączenia się w dzieło ? Sto godzin różańca i post ścisły na zakończenie jubileuszu stulecia objawień fatimskich?. Na stoliku za ławkami możemy zapisać się do księgi tego dzieła, gdzie znajdziemy szczegółowe informacje o tym dziele, które rozpoczyna się dzisiejszej niedzieli od godz. 20.00.

Trzynastego października wchodzi na ekrany kin film pt. „Dwie korony” poświęcony osobie patrona naszej parafii św. Maksymilianowi Kolbemu.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły trzy rodziny oraz za ofiarę na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyła jedna rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.