1 Niedziela Wielkiego Postu ? 1 marca 2020 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Gorzkie Żale o godz. 18.30.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych, odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 29 marca. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w przedsionku kościoła.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze tego roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od poniedziałku – 2 marca w kancelarii parafialnej.

Upoważnione przez parafię osoby z grupy Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców parafii, aby bezpłatnie podarować im książkę z tekstami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: we wtorek – ul. Śniardwy 4 i 6 oraz w czwartek – ul. Orzycka 24 i 25. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

W środę – 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin naszego biskupa: Kardynała Kazimierza Nycza oraz księży rezydentów w naszej parafii: Ks. Kazimierza Jatczaka i Ks. Kazimierza Pierzchały. Za solenizantów modlić się będziemy we wtorek – 3 marca na Eucharystii o godz. 19.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 4 marca o godz. 19.30 w kościele.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, rozpoczynamy w środę – 4 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie w czwartek po Eucharystii o godz.19.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

W piątek – 6 marca, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 9.30 i od godz. 17.30. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 18.00 połączona będzie z Komunią Świętą pierwszopiątkową.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 7 marca po Eucharystii godz. 19.00.

Wobec szerzącego się w świecie koronawirusa, niosącego śmierć wielu ludzi, każdą Mszę Świętą kończyć będziemy śpiewając na klęcząco błagalne Suplikacje.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która planowana jest w listopadzie br. Osoby, które wyraziły zainteresowanie pielgrzymką w czasie wizyty duszpasterskiej, prosimy o kontakt z ks. Markiem. Program pielgrzymki dostępny jest na stoliku z prasą i na stronie internetowej parafii.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w lutym złożyło trzynaście rodzin na łączną sumę 4.770 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

LIST MINISTRA ZDROWIA

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ?, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ?i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia ? mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ ? 800 190 590.

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski