10 Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

Od czternastu lat, w pierwszą niedzielę czerwca, obchodzimy Święto Dziękczynienia. Główne uroczystości odbywają się w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W parafiach prowadzona jest zbiórka ofiar na prace wykończeniowe świątyni Opatrzności Bożej, które zbierane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, codziennie o godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu o godz. 18.00.

Przedstawiciel Fundacji Tota Tua, który tydzień temu zachęcał w ogłoszeniach do podjęcia modlitwy za kapłanów, przekazał, że nasi parafianie podjęli codzienną modlitwę za pięciuset trzydziestu kapłanów naszej Archidiecezji. Serdecznie dziękujemy za podjęcie tej modlitwy i przypominamy, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca prowadzona jest w naszej parafii modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego po Eucharystii o godz. 19.00.

Poświęcenie wianków z ziół, pędów zbóż, gałązek drzew i kwiatów w czwartek – 10 czerwca, na Eucharystiach o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Obrzęd ten jest prośbą, aby Bóg otaczał opieką nasze pola, łąki i lasy oraz pozwolił im wydać obfite owoce , które będą służyły zdrowiu ludzi i zwierząt.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek – 11 czerwca. Eucharystie tego dnia, z odnowieniem Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ewy Noiszewskiej obchodzimy w sobotę – 12 czerwca, a Św. Antoniego z Padwy w niedzielę – 13 czerwca. W tych dniach, każda z relikwii tych świętych wystawiona będzie do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które sprawowane będzie w przyszłą niedzielę – 13 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób