Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021r. Dwudziesta Druga Rocznica Konsekracji Świątyni

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy Świętej, którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. Duży witraż ścienny w naszym kościele, w prawej bocznej ścianie kościoła, przedstawia to wielkie w dziejach naszej Ojczyzny wydarzenie. Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński przekazał, do powstającej wówczas naszej parafii, krzyż i ołtarz z ówczesnego pl. Zwycięstwa, gdzie celebrowana była ta historyczna Msza Święta. Krzyż ten stoi na naszym placu przykościelnym a ołtarz, podzielony na cztery części i obłożony marmurem, stanowi boczne ołtarze w naszym kościele. Zapraszamy w środę – 2 czerwca po Eucharystii o godz. 10.00 na wspólną modlitwę przy krzyżu papieskim przed kościołem.

Intencją na miesiąc czerwiec dla Żywego Różańca w naszej parafii jest modlitwa za wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

Od wtorku – 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które odprawiane będą przed Najświętszym Sakramentem codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 2 czerwca o g. 19.30 w kościele.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek – 3 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00, 17.30 i 19.00. Procesja Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Jest ona publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 4 czerwca, od godz. 9.30 i po południu – od godz. 18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 5 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w maju złożyły dwadzieścia dwie rodziny na łączną sumę 4.650 zł. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii, szczególnie w tym czasie, kiedy trwa malowanie naszego kościoła.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk