17 Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 r.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz w dni powszednie o godz. 10.00 a kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

W sobotę ? 1 sierpnia, przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w Powstaniu Warszawskim modlić się będziemy tego dnia na Eucharystiach o godz. 7.00 i 19.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 1 sierpnia po Eucharystii g. 19.00.

Na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną, dobiega końca budowa plenerowej drogi krzyżowej. Powstała ona z indywidualnych fundacji, za co fundatorom składamy serdecznie podziękowanie. Poświęcenie tejże drogi krzyżowej odbędzie się 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 10.00.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła.

Miesięczne zebranie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 2 sierpnia o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w lipcu złożyło dwadzieścia jeden rodzin na łączną sumę 5.075 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Obrzęd błogosławienia pojazdów odbywa się dzisiaj po każdej Eucharystii. Samochody prosimy ustawiać na placu przykościelnym od strony cukierni.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.