18 Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj ? 5 sierpnia o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.

Święto Przemienienia Pańskiego obchodzimy w poniedziałek – 6 sierpnia. Eucharystie w tym dniu o godz. 7.00 i 19.00.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Pielgrzymkę do Loretto koło Wyszkowa w dniu 9 września, organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.