22 Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Przypominamy, że po wakacyjnej przerwie przywracamy Mszę Świętą w tygodniu o godz. 10.00 i w niedzielę o godz. 17.30.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 5 września, po Eucharystii o godz. 19.00. Jest to starożytny hymn pochodzący z V wieku.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 6 września, po Eucharystii wieczornej do g. 21.00.

Młodzież spotykającą się przed wakacjami w grupie młodzieżowej, zapraszamy na spotkanie w czwartek – 6 września o godz. 19.45 do sali przy kancelarii parafialnej. Na spotkanie to zapraszamy także wszystkich młodych parafian, którzy chcą tworzyć przy parafii grupę młodzieżową.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek – 6 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w następną środę – 12 września. Młodzież ze szkół średnich na przygotowanie do bierzmowania przyjmować będziemy od 17 września.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek ? 7 września od godz. 9.30 i od godz.18.00. Do skorzystania ze spowiedzi od godz. 18.00 i udziału we Mszy Świętej o godz. 19.00 zachęcamy szczególnie wszystkich uczniów i nauczycieli z racji rozpoczętego nowego roku szkolnego.

Spotkania wszystkich grup liturgicznych, a więc: ministrantów, bielanek, lektorów, scholi dziecięcej i młodzieżowej, psałterzystów, chóru, męskiej służby dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii w piątek ? 7 września o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła. Z dziećmi ze służby liturgicznej zapraszamy także rodziców.

Relikwie drzewa krzyża św. z klasztoru na Łysej Górze nawiedzą naszą parafię w przyszły wtorek ? 11 września o godz. 19.00. Będzie możliwość ucałowania relikwii.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę – 16 września o godz. 18.15 w kościele. Na spotkaniu zostanie omówiony program przygotowań i podane zostaną wszystkie terminy związane z uroczystością Pierwszej Komunii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Loretto koło Wyszkowa w niedzielę – 9 września, którą organizuje Akcja Katolicka. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

Po błogosławieństwie ogólnym zapraszamy przed ołtarz wszystkie małe dzieci, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa. Niech stanie się to stałą praktyką w naszej parafii, że na zakończenie każdej Mszy św. w niedzielę i w tygodniu, rodzice z małymi dziećmi przychodzą przed ołtarz po błogosławieństwo, nawet jeśli nie będzie podawane to w ogłoszeniach parafialnych.