23 Niedziela Zwykła – 6 września 2020 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Spotkanie Parafialnej Grupy Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek – 7 września o godz. 17.30 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które chcą włączyć się w działalność Rycerstwa Niepokalanej. Przypominamy, że twórcą Rycerstwa Niepokalanej jest Św. Maksymilian Kolbe, patron naszej parafii.

Spotkanie Parafialnego Zespołu ?Caritas? w środę – 9 września o godz. 18.00 w sali Caritas ? wejście do sali od strony krzyża papieskiego. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną Caritas.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 9 września, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii. Grupa Misja Św. Faustyny zajmuje się praktykowaniem i szerzeniem kultu Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do włączenia się w działalność tej grupy.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek – 10 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych świętych rodaków.

Uroczystości pierwszokomunijne odbędą się w niedzielę 13 i 20 września na Eucharystii o godz. 9.30. Osoby niezwiązane z tymi uroczystościami prosimy o korzystanie z innych Eucharystii niż o godz. 9.30, przez najbliższe dwie niedziele.

Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę – 13 września o godz. 20.00.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie. Ze względu na pandemię koronawirusa, decyzją papieża Franciszka zbiórka ta, z Wielkiego Piątku została przeniesiona na niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli na niedzielę – 13 września.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w środę – 16 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Młodzież na przygotowanie do bierzmowania zapisywać będziemy po Odpuście Parafialnym, tj. po 10 października.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę – 27 września o godz. 18.20 w kościele. Na spotkaniu zostanie omówiony program przygotowań do I Komunii.

Przypominamy zasady dotyczące sposobu udzielania Komunii Świętej w naszym kościele:

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przeżywające obawy sanitarne przy przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk