26 Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii, odbędzie się dzisiaj – 27 września o godz. 18.20 w kościele. Na spotkaniu zostanie omówiony program tego przygotowania.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz odpowiedzialnych wszystkich grup istniejących w parafii, dzisiaj o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza nauczycieli i studentów do współpracy, czyli do pomocy w nauce dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek – 28 września o godz. 18.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata, odbywać się będzie w poniedziałek- 28 września. Także nasza parafia włączy się w to dzieło. Misja Świętej Faustyny zaprasza 28 września o godz. 15.00 na następujące skrzyżowania: Gotarda i Rzymowskiego, Modzelewskiego i Al. Lotników oraz Rzymowskiego i Al. Wilanowska, gdzie będzie prowadzona modlitwa do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 30 września o godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 1 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Nabożeństwa różańcowe rozpoczynamy od czwartku – 1 października. Nabożeństwa w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywać się będzie codziennie od 1 do 9 października po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 1 października, po Nowennie do Św. Maksymiliana do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 2 października od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 3 października po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 4 października o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w październiku złożyło szesnaście rodzin na łączną sumę 3.600 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

W odpowiedzi na apel Episkopatu, przeprowadzana jest dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, zbiórka na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako 106. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Możemy więc materialnie włączyć się w dzieło pomocy poszkodowanych uchodźcom na greckiej wyspie Lesbos.

Przypominamy zasady dotyczące sposobu udzielania Komunii Świętej w naszym kościele:

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy

1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu

1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób

1. osoby przeżywające obawy sanitarne przy przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego

1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk