29 Niedziela Zwykła ? 20 października 2019 r.

Przyjmujemy na ?wypominki? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek roku o godz. 18.30. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: w poniedziałek – ul. Bełdan 1, 3 i 4; we wtorek – ul. Bełdan 5, 8 i 9 oraz w czwartek – ul. Orzycka 1 i Rzymowskiego 20. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II obchodzimy we wtorek – 22 października. Msze święte w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 26 października, od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 26 października o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem różańcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 27 października o godz. 20.00. Tematem zebrania będzie program Kościoła na nowy rok duszpasterski, którego hasłem jest: ? Eucharystia wielką tajemnicą wiary ?.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Prokuratura nadzorująca śledztwo w sprawie kwietniowej kradzieży wot złożonych Matce Bożej, poinformowała, że sprawców tego przestępstwa nie wykryto. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła parafii odszkodowanie za skradzione wota w wysokości 6.200 zł. Za tę sumę zakupiona została złota biżuteria, która umieszczona została w gablocie przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jednocześnie informujemy, że zabezpieczenie wot przed kradzieżą zostało rozszerzone przez dodatkowe systemy monitoringowe i alarmowe umieszczone w kościele.

Dziś odbywa się doroczne liczenie frekwencji na Mszach św. Prosimy o ułatwienie liczenia przez spokojne wychodzenie z kościoła. Dziękujemy za współpracę.

Przyjmujemy zapisy na przyszłoroczną pielgrzymkę – Sanktuaria Francji. Można tego dokonać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Tomasza Trackiego, niegdyś wikariusza naszej parafii, a obecnie przebywającego na misji na Ukrainie. Będziemy mogli wspomóc materialnie działalność misyjną ks. Tomasza.