31 Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

Słowo Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza

Umiłowani Diecezjanie!

Zapraszam Was w niedzielę, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. O godzinie 9.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu. O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończy odmówienie Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności. Podniosły charakter tych uroczystości podkreśli także historyczna Świeca Niepodległości, zapalona tego dnia w Świątyni oraz jej miniatura zapalona w naszych domach o godz. 19.18 na pamiątkę roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, jednocześnie prosząc o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

? Kazimierz Kardynał Nycz  Arcybiskup Metropolita Warszawski

Małą świecę Niepodległości, o której słyszeliśmy w słowie Księdza Kardynała, przy wyjściu z kościoła rozprowadza dzisiaj Akcja Katolicka. Nabywając Świecę Niepodległości mamy możliwość dołączenia własnej intencji do Mszy Św., która będzie odprawiona w dniu 11 listopada o godz. 9.00 i o godz.12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Świeca Niepodległości jest formą cegiełki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Przypominamy także o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Błogosławionych i Świętych Rodaków. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, aby upraszać Bożego  błogosławieństwa dla wolnej i niepodległej Ojczyzny.

Przypominamy, że pozyskaliśmy do naszego kościoła relikwie Św. Urszuli Ledóchowskiej, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną umieszczone na stałe w kościele. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy także do oglądania wystawy o Św. Urszuli ustawionej w kościele, ponieważ wkrótce już jej nie będzie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dziećmi, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.