4 Niedziela Adwentu ? 23 grudnia 2018 r.

W poniedziałek – 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Eucharystie tylko rano o 6.30 i 10.00. Pasterka o godz. 24.00. Pół godziny wcześniej wspólny śpiew kolęd. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Eucharystii o godz. 17.30. Pozostałe Eucharystie według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w drugi dzień Świąt przeznaczone są tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragniemy przekazać życzenia osobom chorym, które nie mogą przychodzić już do kościoła. Jeżeli w naszym domu czy w naszym sąsiedztwie są takie osoby, bardzo prosimy zgłosić się do zakrystii i odebrać dla nich opłatek i list z życzeniami.

Opłatki wigilijne możemy nabyć pod chórem. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacanie ogrzewania kościoła, którego roczny koszt wynosi ponad 80 tys. zł.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

czwartek, 27 XII – Al. Lotników 20 oraz Blacharska 1, kl. I, II, III i IV

piątek, 28 XII – Blacharska 1, kl. V, VI, VII, VIII, IX i X oraz Kaczmarskiego 40

sobota, 29 XII – Kaczmarskiego 46/50 – wszystkie klatki

Aby przyjąć kapłana prosimy na drzwiach mieszkania wywiesić karteczkę informującą, że zapraszamy księdza do swojego mieszkania. Okolicznościową zawieszkę na klamkę o przyjęciu wizyty duszpasterskiej można wziąć z kościoła, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. W domu na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło a dzieci i młodzież szkolną zeszyty do religii. Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Planowany porządek wizyty duszpasterskiej na styczeń podany zostanie w następną niedzielę.

W przyszłą niedzielę ? 30 grudnia, obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Z racji tego Święta zapraszamy małżonków, aby tego dnia wspólnie uczestniczyli we Mszy św. niedzielnej i odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się tego dnia na każdej Eucharystii.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem naszego zamieszkania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej kapłana, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej i zapisać się na listę parafian.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 29 grudnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego składamy wszystkim parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus obdarzy Wasze rodziny i życie osobiste prawdziwym szczęściem i Bożym pokojem.