5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 20.00, dla mężczyzn we wtorek o godz. 20.00. Spowiedź pół godziny przed rozpoczęciem spotkań rekolekcyjnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami i korzystajmy ze spowiedzi w czasie trwających rekolekcji.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Zespół Caritas rozprowadza także przy wyjściu głównym z kościoła świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Przedświąteczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 24 marca od godz. 9.00. Zatroszczmy się o to, aby nasi chorzy przystąpili do sakramentów świętych przed Świętami Wielkanocnymi i zgłaszajmy przyjście kapłana do chorych na najbliższą sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Ogólnodiecezjalne spotkanie młodzieży odbędzie się w sobotę – 24 marca o godz. 11.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zachęcamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym spotkaniu.

Przyszła niedziela ? 25 marca, to Niedziela Palmowa. Każda Eucharystia rozpoczynać się będzie poświęceniem palm przy wejściu do kościoła. Palmy rozprowadzać będą przed kościołem dziewczęta ze służby liturgicznej bielanek. Nabywając palmy od bielanek, wspieramy własną parafię, a nie obce osoby handlujące przy kościele.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego odbywać się będzie od jutra, przez dni rekolekcyjne i w przyszłą niedzielę ? 25 marca.

Akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców komórek macierzystych odbywa się dzisiaj przy naszym kościele w godz. 9.00 ? 14.00. Krew możemy oddawać w ambulansie stojącym na placu kościelnym a rejestracji dawców komórek macierzystych w sali dolnego kościoła.

Misja Św. Faustyny zaprasza na pielgrzymkę do Kalisza, która planowana jest na sobotę – 14 kwietnia. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły cztery rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyło sześć rodzin. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.