Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 r.

Posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczęli nowi wikariusze: Ks. Tomasz Chruścik i Ks. Krystian Grzyb, których serdecznie wśród nas witamy.

Od środy – 1 września, przywracamy Eucharystię w tygodniu o godz. 10.00 a od przyszłej niedzieli – 5 września także Eucharystię niedzielną o godz. 17.30. Kancelaria parafialna powraca także do stałych godzin jej otwarcia.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 1 września o godz. 19.30.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 2 września po Eucharystii godz. 19.00 do 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek – 3 września od godz. 9.30 i od godz.18.00. Do skorzystania ze spowiedzi od godz. 18.00 i udziału we Mszy Świętej o godz. 19.00 zachęcamy szczególnie wszystkich uczniów i nauczycieli z racji rozpoczętego nowego roku szkolnego.

Zapraszamy do udziału w nowennie przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej, która odbywać się będzie codziennie od 3 do 11 września po Eucharystii o godz. 19.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 4 września po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 września o 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz.18.30.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w sierpniu złożyły dwadzieścia cztery rodziny na łączną sumę 5.725 zł. Dziękujemy troszczącym się o materialne potrzeby parafii. Dzięki składanym w tym roku ofiarom opłaciliśmy malowanie kościoła, którego koszt wyniósł ponad 54 tys. zł.

Album o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim, wydany z okazji Jego beatyfikacji, wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za album prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy

1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu

1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób