Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu ? 26 luty 2023

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu ? 26 luty 2023 r.

Porządek  nabożeństw  wielkopostnych:

– droga  krzyżowa –  w  każdy  piątek  o godzinach: 10.30,  18.00 – dla dzieci  i  19.45

– gorzkie  żale  –  w  każdą  niedzielę  o  godz. 18.30

W poniedziałek 27.02 o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie. W tym roku modlitwa o uzdrowienie będzie w ostatnie poniedziałki miesiąca.

Zapraszamy młodzież do gry i śpiewu w zespole młodzieżowym naszej parafii, który gra na Mszy św. o godz. 19.00. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2023 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od środy 1 marca, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Śpiew  Akatystu  ku  czci  Matki  Bożej  w  środę – 1 marca o godz. 20.00  w  kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 2 marca, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpoczynamy od czwartku – 2 marca o godz. 20.00  w sali dolnego kościoła.

Spowiedź  pierwszopiątkowa  w  piątek ? 3 marca od  godz. 9.30  i  od  godz.18.30. Droga krzyżowa dla dzieci z Komunią św. pierwszopiątkową o godz. 18.00.

W sobotę ? 4 marca przypada dzień imienin naszego biskupa: Kard. Kazimierza Nycza oraz naszych księży rezydentów: Ks. Kazimierza Jatczaka i Ks. Kazimierza Pierzchały.  W intencji solenizantów będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 10:00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 4 lutego  po  Eucharystii  godz. 19.00.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 16.30  w dolnym kościele.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023 r. Zdecydowane osoby mogą zapisać się i podpisać umowę u Księdza Proboszcza.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, rozpoczynamy we wtorek – 7 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii  parafialnej.

Wpłaty  ofiar  na  Radio  Maryja  przyjmowane  są  dzisiaj  przy wyjściu  z  kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w lutym złożyło osiemnaście rodzin na łączną sumę 5200 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Jest to ogólnopolska inicjatywa w ramach Caritas Polska.