22 Niedziela Zwykła – 1 września 2019 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30.  Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Przypominamy, że po wakacyjnej przerwie przywracamy Mszę Świętą w tygodniu o godz. 10.00  i  w  niedzielę  o godz. 17.30.

Spotkanie Parafialnej Grupy Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek- 2 wrześniao godz. 17.30  w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które chcą włączyć się w działalność Rycerstwa Niepokalanej. Przypominamy, że twórcą Rycerstwa Niepokalanej jest Św. Maksymilian Kolbe, patron naszej parafii.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 4 września, po  Eucharystii o  godz. 19.00.  Jest  to starożytny  hymn  pochodzący z  V  wieku.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i  zakonne w czwartek – 5 września, po Eucharystii wieczornej do g. 21.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek – 6 września od godz. 9.30 i od  godz.18.00. Do skorzystania ze spowiedzi od godz. 18.00 i udziału we Mszy Świętej o godz. 19.00 zachęcamy szczególnie wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli z racji  rozpoczętego nowego  roku  szkolnego.

Cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególne za Ojczyznę i w naszych osobistych intencjach.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 7 września po Eucharystii o godz. 19.00.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się za dwa tygodnie wniedzielę – 15 wrześniaogodz. 18.15 w kościele.Na spotkaniu zostanie omówiony program przygotowań i podane zostaną wszystkie terminy związane z uroczystością Pierwszej Komunii.

Ofiary na  tacę  w  przyszłą niedzielę  przeznaczone będą na Seminarium  Duchowne.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia w dniu 14 września, którą organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.  Zapisy przyjmujemy  w  zakrystii.

Przypominamy, że stałą praktyką w naszej parafii jest, że na zakończenie każdej Mszy św., kapłan udziela indywidualnego błogosławieństwa małym dzieciom. Prosimy rodziców, aby nie czekali na specjalne zaproszenie, ale zawsze przychodzili z dziećmi przed ołtarz bezpośrednio po udzieleniu przez kapłana błogosławieństwa ogólnego.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na trwający generalny remont schodów do kościoła, które w sierpniu złożyło dziewiętnaście rodzin na łączną sumę 4.630 zł.  Dziękujemy także fundatorom nowych dębowych ławek do naszego kościoła. Dotychczasowe sosnowe ławki przekazaliśmy dla mającego powstać kościoła na Bemowie – Chrzanowie, którego budowniczym będzie ks. Tomasz Paśko. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne  ?Bóg zapłać?.