24 Niedziela Zwykła – 22 września 2019 r.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej dzisiaj – 22 września o godz. 20.00 na plebanii.

Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej. Trwały one będą przez tydzień, od poniedziałku – 23 września w kancelarii, w godzinach jej otwarcia. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: w poniedziałek – ul. Rzymowskiego 49, 47, 45, 39, 37 i 33; we wtorek – ul. Bartłomieja 5, 7, 8, 10 i 12 oraz w czwartek – ul.Modzelewskiego 6, 8, 10 i 12. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 25 września o godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata, odbywać się będzie w sobotę – 28 września. Także nasza parafia włączy się w to dzieło. Misja Świętej Faustyny zaprasza 28 września o godz. 15.00 na następujące skrzyżowania: Gotarda i Rzymowskiego, Modzelewskiego i Al. Lotników oraz Rzymowskiego i Al. Wilanowska, gdzie będzie prowadzona modlitwa do Bożego Miłosierdzia.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 września od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia odwiedzanych chorych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

Msza św. roczna za zmarłych w sobotę – 28 września o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę – 29 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 1 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Informujemy, że z ofiar składanych do świecznika wotywnego przy bocznym ołtarzu Matki Bożej, został wykonany wieniec z dwunastu gwiazd wokół figury Matki Bożej, w grocie maryjnej na placu przykościelnym. Jest to nawiązanie do biblijnej wizji z Apokalipsy Św. Jana Apostoła: ?Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu?. Koszt tej inwestycji to 3.800 zł. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary do świeczników wotywnych przy bocznych ołtarzach. Z ofiar składanych do tych świeczników, planowane jest wykonanie specjalnej pozłacanej konstrukcji na wota dla Pana Jezusa, które będzie można składać w kaplicy adoracyjnej.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza nauczycieli, studentów – wolontariuszy do współpracy, czyli pomocy w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 września br. (wtorek) o godz. 18.00 w sali przy kancelarii parafialnej.