27 Niedziela Zwykła ? 6 października 2019

Spotkanie grupy Żywego Różańca dzisiaj – 6 października o godz. 16.30.

Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci przygotowujące się do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

Od poniedziałku rozpoczynamy parafialną doroczną adorację Najświętszego Sakramentu, popularnie zwaną ?czterdziestogodzinnym nabożeństwem?. W poniedziałek, wtorek i środę adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Przez te trzy dni kaplica adoracyjna będzie nieczynna.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. W dniach czterdziestogodzinnego nabożeństwa modlitwy różańcowej przy grocie maryjnej nie będzie.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października. Główna Eucharystia Odpustowa z procesją eucharystyczną celebrowana będzie w czwartek – 10 października o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Piotr Jarecki, który w czasie tej Uroczystości udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży a także poświęci nowe pomieszczenia Caritas. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii, zapraszamy więc wszystkich parafian do licznego udziału w tej Uroczystości.

Spotkania dla dzieci przygotowujących się do służby przy ołtarzu jako ministranci, bielanki czy scholanki odbywają się w niedziele o godz.12.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Na spotkania te zapraszamy dzieci po Pierwszej Komunii Świętej.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku będą o godz. 18.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę ? 9 października, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Parafia organizuje w kwietniu przyszłego roku pielgrzymkę – Sanktuaria Francji. Wszelkich informacji o pielgrzymce udziela ks. Maciej przy wyjściu z kościoła.