29 Niedziela Zwykła ? 18 października 2020 r.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek przed nabożeństwem wieczornym. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy św. o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w poniedziałek – 19 października. W tym dniu relikwie będą wystawione, na każdej Eucharystii, do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II obchodzimy w czwartek – 22 października. Msze święte w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 21 października, po Eucharystii o godz. 19.00 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?O człowieku, który z ascezy uczynił drogę do Boga?.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzać będą, jak co roku, kalendarze misyjne.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Ksiądz Kardynał prosi także wszystkich wiernych o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i zachowanie obostrzeń sanitarnych.

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, w wydanym komunikacie przypomina, że przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii.

Według nowych zarządzeń władz państwowych, na Mszy świętej w naszym kościele może przebywać jednocześnie 190 osób a w kaplicy adoracyjnej 7 osób.

Planowane na ten i przyszły tydzień, zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej, zostają przełożone na późniejszy termin. Nowy termin tych zapisów, zostanie podany w ogłoszeniach parafialnych, kiedy w Warszawie przestanie obowiązywać czerwona strefa epidemiologiczna.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób