30 Niedziela Zwykła ? 25 października 2020 r.

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, w wydanym komunikacie przypomina, że przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 28 października o godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 31 października, od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 31 października o godz. 19.00. Od godz. 17.45 – przed nabożeństwem różańcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w przyszłą niedzielę – 1 listopada. Eucharystie we Wszystkich Świętych odprawiane będą według porządku niedzielnego. 1 listopada nie będzie procesji eucharystycznej. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane ?Dniem Zadusznym?, obchodzimy w przyszły poniedziałek – 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny po Eucharystii o godz. 10.00.

Stolica Apostolska ogłosiła, że w tym roku, ze względu na trwającą epidemię, odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Warunkami odpustu są: pobożne nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, warunek nawiedzenia cmentarza i przyjęcia Komunii Świętej, mogą spełnić w sposób duchowy.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek przed nabożeństwem wieczornym. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy św. o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej, odbędą się, kiedy w Warszawie przestanie obowiązywać czerwona strefa epidemiczna.

Zebranie Żywego Różańca odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 8 listopada.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Akcja Katolicka rozprowadza dzisiaj małą świecę Niepodległości, którą zapalamy 11 listopada. Jest ona formą cegiełki na wykańczanie Świątyni Opatrzności Bożej.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w październiku złożyło trzydzieści rodzin na łączną sumę 5.850 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk