4 Niedziela Wielkanocy ? 3 maja 2020 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Intencją na miesiąc maj dla Żywego Różańca w naszej parafii, jest intencja błagalna o opiekę Matki Bożej nad naszą Ojczyzną.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 6 maja o godz. 19.30 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 7 maja po Eucharystii godz. 19.00 do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Nauki przedmałżeńskie, zawieszone w marcu, wznawiamy od czwartku ? 7 maja. Spotkania odbywać się będą jak poprzednio o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Według nadal obowiązujących przepisów państwowych, w naszym kościele może przebywać jednocześnie osiemdziesiąt osób. W niedzielę do kościoła wchodzimy drzwiami głównymi a wychodzimy drzwiami bocznymi od strony groty maryjnej. Teren wokół kościoła w czasie Mszy niedzielnych jest nagłośniony a obecnym przed kościołem udzielana jest Komunia Święta. Przypominamy, że przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Mszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.

Dziękujemy wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii, szczególnie w tym czasie, kiedy parafia ma ograniczony swój podstawowy dochodów na utrzymanie, pochodzący z tacy. Wszystkim wpłacającym ofiary na konto bankowe parafii, przekazującym je osobiście, składającym ofiary na tacę czy do puszki w kościele składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną, rozpoczęła się budowa plenerowej drogi krzyżowej. Powstaje ona z indywidualnych fundacji. Informujemy, że zgłosiło się już czternastu fundatorów tychże stacji, którym składamy podziękowanie. Stacje będą powstawały w kolejności, jaka jest w drodze krzyżowej. Kolejną fundacją, która będzie realizowana w naszym kościele, będzie renowacja sześciu mszalnych klęczników komunijnych. Jest już jeden fundator i wkrótce będzie można zobaczyć jak będzie wyglądał klęcznik po renowacji. Zapisy na fundację następnych klęczników przyjmuje Ks. Proboszcz. Do fundacji tej zachęcamy szczególnie osoby przyjmujące Komunię Świętą w postawie klęczącej.