4 Niedziela Zwykła ? 28 stycznia 2018 r.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej dzisiaj – 28 stycznia o godz. 20.00 na plebanii.

Wizyta duszpasterska w tym i w następnym tygodniu:

poniedziałek 29 I ? Obrzeżna 1, 1a i 1b

wtorek 30 I ? Cybernetyki 7c, 7d, 7e i 7f

środa 31 I ? Obrzeżna 1c, 1d i 1e

czwartek 1 II ? Obrzeżna 1f i Obrzeżna 3

piątek 2 II ? Postępu 10 i Gintrowskiego 37

sobota 3 II ? Kłobucka 8b i 8c

oraz w przyszłym tygodniu:

poniedziałek 5 II ? Kłobucka 8, 8a i Złoty Potok 1

Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie w blokach kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym i w następnym tygodniu. Prosimy o przygotowanie na stole: krzyża, świec, wody święconej i kropidła a dzieci i młodzież szkolną – zeszytów do religii. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.30. Wszystkie rodziny, które w czasie wizyty duszpasterskiej zostały pominięte lub nie było ich w domu, a pragną zaprosić kapłana, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Rodziny te odwiedzać będziemy 6, 7, 8 i 9 lutego. W tych terminach mogą zapisać się także ci, którzy zamieszkali w blokach oddanych do użytku w poprzednim roku a ich blok nie został umieszczony w planie tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w środę ? 31 stycznia o godz. 19.00.

Pierwszoczwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o 19.00 do 21.00.

Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie ? Matki Bożej Gromnicznej, obchodzimy w piątek – 2 lutego. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic na początku każdej Eucharystii. Święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę 2 lutego przeznaczone będą na zakony klauzurowe. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem ? od godz. 9.30 i po południu ? od godz. 18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 3 lutego po Eucharystii godz. 19.00.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 4 lutego o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 4 lutego o godz. 18.30.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych parafian zapraszamy za dwa tygodnie, w sobotę – 10 lutego na godz.10.00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na czwartek – 22 lutego. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły trzy rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyły dwie rodziny. Ofiarodawcom składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.