III Niedziela Wielkiego Postu

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.

Porządek  nabożeństw  wielkopostnych:
– droga  krzyżowa – w piątki o godz.: 10.30,  18.00 – dla dzieci  i  o  19.45
– gorzkie  żale  –  w  niedzielę  o  godz. 18.30

W poniedziałek 4 marca przypada dzień imienin naszego biskupa: Kard. Kazimierza Nycza oraz naszych księży rezydentów: Ks. Kazimierza Jatczaka i Ks. Kazimierza Pierzchały. W intencji solenizantów będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 19:00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 6 marca po Mszy o godz. 19.00  w  kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 7 marca, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Wielkopostne rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne rozpoczniemy od 17 marca.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2024 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od wtorku 5 marca, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Zapraszamy narzeczonych na przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczniemy od czwartku – 7 marca o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, rozpoczynamy w Poniedziałek – 11 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii  parafialnej.

„Rodzina pomaga rodzinie” to formuła świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, aby zgłosiły się w wyjściu z kościoła do wolontariuszy i wyrazili swoją wolę ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas.

Od przyszłej niedzieli, 11.03, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne w wyjściu z kościoła

Akcja honorowego oddawania krwi odbywa się dzisiaj przy naszym kościele w godz. 9.00 – 14.00.  Krew możemy oddawać w ambulansie stojącym na placu kościelnym.