Siódma Niedziela Zwykła ? 19 luty 2023 r

Siódma Niedziela Zwykła ? 19 luty 2023 r.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o prowadzonej działalności charytatywnej.

Wielki Post rozpoczynamy w najbliższą środę ? 22 lutego. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 19.00. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć popiół do domu, będą przygotowane torebki z popiołem rozprowadzane przed Eucharystią. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

Porządek  nabożeństw  wielkopostnych:

– droga  krzyżowa –  w  każdy  piątek  o godzinach: 10.30,  18.00 – dla dzieci  i  19.45

– gorzkie  żale  –  w  każdą  niedzielę  o  godz. 18.30

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na środę ? 22 lutego.  Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023 r. Zdecydowane osoby mogą zapisać się i podpisać umowę w zakrystii.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2023 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od środy 1 marca, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Zapraszamy narzeczonych na przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczniemy od czwartku – 2 marca o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 25 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 25 lutego o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego, a po Mszach zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.