12 Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego przed Najświętszym Sakramentem codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. We wtorek – 25 czerwca, udadzą się do bloków przy ul. Bokserskiej 2, 34 i 38. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30. Będzie to ostatni dzień tej akcji przed wakacjami. Misja Św. Faustyny powróci do niej we wrześniu.

Procesja eucharystyczna kończąca obchody ku czci Najświętszego Sakramentu oraz poświęcenie wianków w czwartek – 27 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00. W lipcu i sierpniu nie będzie procesji eucharystycznych.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek – 28 czerwca. Eucharystie tego dnia o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post piątkowy.

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy w sobotę ? 29 czerwca. Eucharystie o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to także dzień imienin ks. Piotra, który już wyjechał na urlop wakacyjny i w tym dniu będzie nieobecny. Solenizanta polecamy modlitwie parafian.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 29 czerwca o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem czerwcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00. Pozostałe Eucharystie w lipcu i sierpniu będą sprawowane według stałego porządku. Także kaplica adoracyjna w lipcu i sierpniu otwarta będzie codziennie w godz. 9.00 ? 22.00.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dzisiejszej niedzieli, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, odbywa się przebłaganie Boga za ostatnio popełnione w Polsce profanacje, akty bluźniercze i uczynki świętokradztwa. Po błogosławieństwie na zakończenie Mszy św., klęcząc, wspólnie zaśpiewamy suplikację ?Święty Boże, Święty Mocny??.