Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 r.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane ?Dniem Zadusznym?, obchodzimy w poniedziałek – 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny po Eucharystii o godz. 10.00.

Stolica Apostolska ogłosiła, że w tym roku, ze względu na trwającą epidemię, odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Warunkami odpustu są: pobożne nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, warunek nawiedzenia cmentarza i przyjęcia Komunii Świętej, mogą spełnić w sposób duchowy. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, aby przyjść z pomocą naszym bliskim zmarłym, co będzie wyrazem naszej wdzięczności za dobro od nich otrzymane.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek przed nabożeństwem wieczornym. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy św. o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 4 listopada o godz. 19.45 w kościele. Jest to starożytny hymn ku czci Bogurodzicy Maryi pochodzący z V wieku.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 5 listopada, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 6 listopada od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Błogosławionych i Świętych Rodaków. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 7 listopada po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę – 8 listopada o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Akcja Katolicka rozprowadza dzisiaj świecę Niepodległości, którą zapalimy 11 listopada. Jest to forma cegiełki na wykończenie Świątyni Opatrzności Bożej.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk