Czwarta Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016 r.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej dzisiaj – 17 kwietnia o godz. 20.00. Poświęcone będzie duszpasterskiemu upamiętnieniu obecności w naszej parafii krzyża papieskiego, z pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II w 1979 r.

Przypominamy, że z racji obchodzonego Roku Świętego – Roku Miłosierdzia, codziennie o godz. 15.00 w kościele, odbywa się modlitwa do Miłosierdzia Bożego.

Miesięczna zbiórka ofiar na systematycznie prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Możemy w swoim domu przyjąć relikwie bł. Ewy Noiszewskiej, jedynego polskiego lekarza wyniesionego do chwały ołtarzy. Relikwie umieszczone będą przy ołtarzu św. Maksymiliana 12 czerwca. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na uroczystość konsekracji nowej świątyni w Toruniu, będącej wotum wdzięczności za Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II w dniu 18 maja. Zapisy będą przyjmowane w przyszłą niedzielę.
Otwarte dla wszystkich, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek – 19 kwietnia o godz. 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na spotkanie poświęcone św. siostrze Faustynie Kowalskiej w środę 20 kwietnia o godz. 19.45, do sali na pierwszym piętrze plebanii.

Tegoroczny Marsz Świętości Życia przejdzie ulicami Warszawy w przyszłą niedzielę 24 kwietnia. Rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11. 00, a następnie przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża. Udział w marszu jest okazją do wyrażenia solidarności z każdym życiem ludzkim. Przy wyjściach z kościoła Domowy Kościół rozdaje ulotki informacyjne o marszu.

Spotkanie wszystkich rodzin naszej parafii, które zadeklarowały gotowość przyjęcia młodzieży podczas Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 24 kwietnia o godz. 20.00 w kościele. Parafianie, którzy nie mogą przyjąć pielgrzymów a pragną mieć swój udział w ich przyjęciu w parafii, będą mogli wykupić cegiełkę na wyżywienie pielgrzymów, które będą rozprowadzane od następnej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Kiermasz książek religijnych i dewocjonaliów organizuje w przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapraszamy do udziału w kiermaszu, gdzie będzie można nabyć dobrą książkę, także na prezenty pierwszokomunijne.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny i za ofiary na nowe organy, które złożyły także 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy „Bóg zapłać”.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

19 IV – „Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych” (Mt 22, 14)

26 IV – Dlaczego apostołowie mieli głosić Ewangelię „idąc”?

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)