Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 6 marca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do wspólnoty różańcowej.

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę – 13 marca na wszystkich Mszach św. Szczegółowy porządek wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Poprowadzi je Ks. Wiesław Bożejewicz.

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:
– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 i 19.45
– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Spotkanie rodziców lektorów, ministrantów, bielanek i scholii dziecięcej we wtorek – 8 marca o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa i wszystkich duchowo związanych z charyzmatem Ruch Światło – Życie na Eucharystię w środę – 9 marca o godz. 19.00.

Przypominamy, że rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, rozpoczynamy w środę – 9 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu głównym z kościoła świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę – 13 marca, po Eucharystii o godz. 19.00.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele, odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nowych zajęciach edukacyjnych: język angielski, hiszpański, francuski, włoski, modelarstwo, zajęcia plastyczne, warsztaty formy filmowej, konsultacje psychologiczne oraz inne. Bliższych informacji udzielają nauczyciele przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 4 rodziny. Informujemy, że po wysłuchaniu opinii Parafialnej Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej, zakupimy nowe organy firmy Johannus, których koszt wynosi 19 tys. euro, po przeliczeniu około 85 tys. zł. Pragnących wesprzeć finansowo ten zakup, prosimy składać ofiary na ten cel w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ogólnodiecezjalne spotkanie młodzieży odbędzie się za dwa tygodnie, w sobotę – 19 marca w kościele Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie. Młodzież naszej parafii zbiera się tego dnia przy kościele o godz. 13.00 i wspólnie z ks. Andrzejem uda się na to spotkanie.

REKOLEKCJE PARAFIALNE

13 III – niedziela – na wszystkich Eucharystiach

14 – 15 – 16 III – poniedziałek, wtorek, środa
– godz. 7.00, 10.00, 19.00 – nauki ogólne
– godz. 20.00 – nauki stanowe
poniedziałek – dla kobiet
wtorek – dla mężczyzn
rekolekcje poprowadzi Ks. Wiesław Bożejewicz

REKOLEKCJE SZKOLNE
Szkoły Średnie i Gimnazjum

21 III, 22 III, 23 III (poniedziałek, wtorek, środa)
– godz. 11.00 – wszystkie klasy

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

8 III – „Przyjacielu, jak tu wszedłeś nie mając szaty godowej” (Mt 22, 12)

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

29 III – Pusty grób a Zmartwychwstanie Jezusa.

5 IV – „Marto! Matro! Troszczysz się i niepokoisz o wiele …” (Łk 10, 42)

12 IV – „Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co wydaje mu się, że ma” (Mk 4, 25)

19 IV – „Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych” (Mt 22, 14)

26 IV – Dlaczego apostołowie mieli głosić Ewangelię „idąc”?

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)

31 V – „A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność” (Łk 7, 35)