Święto Chrztu Pańskiego ? 12 stycznia 2020 r.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

poniedziałek, 13 I ? Orzycka 18 i 25 oraz Tuchlińska 2, 4 i 6

wtorek, 14 I ? Orzycka 12, 14 i 16

środa, 15 I ? Śniardwy 4, 6 i 8

czwartek, 16 I ? Śniardwy 2, 3 i 5

piątek, 17 I ? Orzycka 6, 8 i 10, Śniardwy 1 oraz Wydmińska 4

sobota, 18 I ? Cybernetyki 13, Postępu 10 oraz Wynalazek 2 i 2A

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.30. Aby przyjąć kapłana prosimy na drzwiach mieszkania wywiesić kartkę informującą, że zapraszamy księdza do swojego mieszkania. Zamiast własnej kartki, można skorzystać z zawieszki o przyjęciu kapłana, którą można wziąć ze stolika za środkowym rzędem ławek. Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie w klatce schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Planowany porządek wizyty duszpasterskiej do końca stycznia wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Planowany porządek wizyty duszpasterskiej na luty podany zostanie w przyszłą niedzielę. Zapraszamy na modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wizyty duszpasterskiej, która odbywa się w piątki o godz. 18.45.

Z radością informujemy, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, odznaczył troje naszych parafian medalem ?Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej?. Odznaczeni zostali: Anna i Marek Kalbarczykowie oraz Zenon Sułecki. Odznaczonym gratulujemy. Ich nazwiska zostaną wpisane na tablicę zasłużonych w przedsionku naszego kościoła.

Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek – 13 stycznia po Eucharystii o godz. 19.00.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 15 stycznia o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?Jak odnaleźć prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu?.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 18 stycznia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

W związku z występującą praktyką wypisywania uczniów z lekcji religii w szkole średniej a nawet podstawowej, przypominamy katolickim rodzicom, że ich obowiązkiem jest religijne wychowanie swoich dzieci a więc także przekazywanie wiedzy religijnej. Jeśli rodzice wypisują swoje dziecko z lekcji religii w szkole, tym samym przejmują całkowicie zadanie nauczania dziecka religii. Zobowiązani są wówczas prowadzić nauczanie domowe swojego dziecka, zgodnie z materiałem zawartym w katechizmie przewidzianym na dany poziom nauczania szkolnego ich dziecka. Nauczane przez rodziców dziecko w systemie domowym, powinno zdać egzamin z osiągniętej wiedzy religijnej przed księdzem proboszczem. Otrzyma wówczas świadectwo nauki religii właściwe dla swojego wieku szkolnego.

PLANOWANA WIZYTA DUSZPASTERSKA – styczeń 2020

20.I, poniedziałek ? Orzycka  4 i 4A

21.I, wtorek ? Bełdan 3 i 5

22.I, środa ? Obrzeżna 1 i 1A

23.I, czwartek ? Obrzeżna 1B

24.I, piątek ? Obrzeżna 1C, 1D, 1E i 1F

25.I, sobota ? Cybernetyki 3, 3A, 3B i  3C  oraz

Obrzeżna 3, Obrzeżna 5A, 5B, 5C, 5D, 5E i 5F

27.I, poniedziałek ? Cybernetyki 4 i 4A oraz  Obrzeżna 7A

28.I, wtorek ? Cybernetyki 2, 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2G, 2F i 2 H

29.I, środa ? Cybernetyki 7C, 7D, 7E, 7F, 7G

30.I, czwartek ? Kłobucka 8 i Złoty Potok 1

31.I, piątek ? Kłobucka 8A i 8B

1.II, sobota ? Kłobucka 8C i  8D