1 Niedziela Wielkiego Postu ? 21 luty 2021

Przypominamy, że w okresie obowiązujących zarządzeń państwowych, ograniczających zgromadzenia religijne, Msze niedzielne sprawowane są o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w piątki o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

– gorzkie żale – ze względu na zmieniony porządek Mszy niedzielnych odprawiane będą w niedzielę o godz. 16.15

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 24 lutego o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 27 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 27 lutego o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

W przedsionku kościoła ustawiony został specjalny pojemnik, do którego można składać, uszkodzone czy znalezione, poświęcone przedmioty, takie jak: krzyże, obrazy, różańce, figurki, modlitewniki i tym podobne. Parafialna grupa Misja Świętej Faustyny będzie zajmowała się ich godnym zagospodarowaniem. Jednocześnie przypominamy, że poświęcone przedmioty kultu religijnego, które nie nadają się już do użytkowania, należy zakopywać w ziemi lub spalać, podobnie jak czynimy to z ludzkim ciałem.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o prowadzonej systematycznie działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 28 lutego. Rozpocznie się ono o godz. 20.00 w kościele. Tematem zebrania będzie podsumowanie finansów parafii za 2020 rok i omówienie planów gospodarczych w parafii na 2021 rok.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2021 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od następnego poniedziałku – 1 marca, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Zapraszamy narzeczonych na przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczniemy od następnego czwartku – 4 marca o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób