6 Niedziela Wielkanocy – 21 maja 2017 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?,  na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy od najbliższego piątku – 26 maja. Codziennie przez dziewięć dni, po Eucharystii o godz. 19.00  zapraszamy  do  wspólnej  modlitwy  do  Ducha  Świętego.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 27 maja od godz. 9.00.  Nowe  zgłoszenia  do  chorych  przyjmujemy  w  zakrystii  lub  kancelarii parafialnej.

Spotkanie rodziców młodzieży wyjeżdzającej w wakacje z Ks. Andrzejem do Rabki, odbędzie się w czwartek – 25 maja o godz. 19.45, a rodziców dzieci i młodzieży ze służby liturgicznej, która wyjeżdża w wakacje Ks. Andrzejem do Szczyrku, tego samego  dnia  o  godz. 20.30  w  sali  dolnego  kościoła.

Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do udziału w Parafiadzie Archidiecezji Warszawskiej, która odbędzie się w sobotę – 3 czerwca. Parafiada to liczne zawody sportowe w bardzo różnych konkurencjach. Zapisy na parafiadę prowadzi ks. Andrzej przy  wyjściu  z  kościoła.

Osiemnasta rocznica konsekracji naszego kościoła przypada w następny wtorek – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00.  W czasie tej Uroczystości umieszczone zostaną w naszym kościele, przy bocznym  ołtarzu Św. Antoniego, relikwie  Świętego  Antoniego  z  Padwy.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy św., którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. pod krzyżem, który obecnie znajduje się przy naszym kościele. Z tej okazji, w piątek ? 2 czerwca o godz. 19.00, sprawowana będzie Eucharystia  pod  krzyżem  papieskim  na  placu  przykościelnym.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek ? 15 czerwca. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Cukiernię ?Antolak?, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec  oraz  Grupę  Fides  i  grupy  młodzieżowe.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która się tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 5 rodzin. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby  parafii  składamy  serdeczne  ?Bóg zapłać?.