Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia 2017 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przezwycięży wszelkie zło, które jest w nas, naszych rodzinach i społeczeństwie. Niech Jego łaska opromienia nasze życie, abyśmy zawsze umieli wybierać tylko  dobro  i  pełniąc  wolę  Bożą  budowali  świat  miłości, pokoju  i  radości.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, poniedziałek ? 17 kwietnia, Eucharystie sprawowane będą według stałego porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym  dniu  przeznaczone  będą  na  Katolicki  Uniwersytet  Lubelski.

Zapraszamy na modlitwę uwielbienia Jezusa Zmartwychwstałego, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek wielkanocny po Eucharystii o godz. 19.00.

Przypominamy o trwającej Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywa się codziennie o godz. 18.30. Poprzedza ona Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą  niedzielę – 23 kwietnia. W tym dniu zapraszamy na modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele. Ogólnodiecezjalna uroczystość ku czci Miłosierdzia Bożego, odbędzie się w przyszłą niedzielę ? 23 kwietnia, w parku miejskim na Kole, przy figurze Jezusa Miłosiernego  o  godz. 15.00.

Przypominamy, że otrzymaliśmy z Sanktuarium Św. Antoniego w Padwie, relikwie Św. Antoniego. Zanim zostaną umieszczone na stałe w kościele, przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, który w tym celu został już rozbudowany, możemy przyjąć relikwie na jeden dzień, w swoim domu. Zapisy na kwiecień i maj przyjmujemy w zakrystii. Uroczystość umieszczenia na stałe w naszym kościele relikwii Świętego Antoniego z Padwy odbędzie się – 30 maja o godz. 19.00. Uroczystości przewodniczył będzie Ojciec Franciszkanin Cezary Chustecki , z zakonu do którego  należał  Święty  Antoni.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę – 23 kwietnia o godz. 20.00. Tematem spotkania będzie problem zaangażowania naszych parafian i grup istniejących w parafii w życie duszpasterskie parafii,  w świetle  Adhortacji Jana Pawła II  Christifideles laici,  O powołaniu i misji świeckich w Kościele i w świecie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która się tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz jednej rodzinie za fundację kolejnej stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby  parafii  składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.