Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

Dwudziestą piątą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich obchodzi Ks. Maciej we wtorek – 25 maja. Tego dnia kapłani wyświęceni dwadzieścia pięć lat temu, sprawowali będą Eucharystię jubileuszową w Archikatedrze Warszawskiej na Starym Mieście o godz. 10.00. Polecamy Jubilata modlitwie wszystkich parafian.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 26 maja o godz. 19.00. Po Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Liturgiczne wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, której relikwie są w naszej świątyni obchodzimy w sobotę – 29 maja. W tym dniu wystawione będą do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 29 maja. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 29 maja o godz. 19.00. Od godz. 17.50 – przed nabożeństwem majowym, imienna modlitwa za tych zmarłych.

Dwudziestą drugą rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę – 30 maja. Rocznica konsekracji kościoła i odpust parafialny to dwa najważniejsze święta każdej parafii, które my obchodzimy corocznie ? 30 maja i 10 października.

W przyszłą niedzielę – 30 maja, gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Tota Tua, znanych głównie z rekolekcji ?Oddanie33?. Podzielą się z nami świadectwem oraz zaproszą do podjęcia modlitwy za kapłanów. Więcej informacji o tym dziele można uzyskać na stronie: www.modlitwazakapłanów.pl

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Z racji dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przy wyjściu z kościoła, parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym, rozdaje karteczki z fragmentami Pisma Świętego.

Na prośbę Policji przekazujemy ostrzeżenie przed oszustami wyłudzającymi od seniorów pieniądze. Policja przypomina, że nigdy nie dzwoni do kogokolwiek z informacją o prowadzonej akcji policyjnej i nie prosi o współpracę oraz nie prosi nikogo o przekazanie komukolwiek pieniędzy.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób