V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 7 kwietnia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej. Gorzkie żale dzisiaj o godz. 18.30.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które dzisiaj rozpoczynamy. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 20.00, dla mężczyzn we wtorek o godz. 20.00. Spowiedź pół godziny przed rozpoczęciem spotkań rekolekcyjnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami i korzystajmy ze spowiedzi w czasie rekolekcji.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i kwiaty świąteczne do ołtarzy, odbywa się dzisiaj i przez dni rekolekcyjne przy wyjściach z kościoła.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę ? 10 kwietnia, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek ? 12 kwietnia o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45 – droga krzyżowa ulicami parafii, która rozpocznie się przed kościołem i przejdzie tradycyjną trasą. Na tę drogę krzyżową prosimy przynieść świece lub lampiony.

Ogólnodiecezjalne spotkanie młodzieży odbędzie się w sobotę – 13 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zachęcamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym spotkaniu. Młodzież zbiera się przy kościele w sobotę – 13 kwietnia o godz. 10.00 i wspólnie z Ks. Markiem uda się na to spotkanie.

Nabożeństwo fatimskie w sobotę – 13 kwietnia po Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Każda Eucharystia rozpoczynać się będzie poświęceniem palm przy wejściu do kościoła. Palmy rozprowadzać będą przed kościołem dziewczęta ze służby liturgicznej bielanek. Nabywając palmy od bielanek, wspieramy własną parafię, a nie obce osoby handlujące przy kościele.

Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu głównym z kościoła świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego. Tam także ustawiona jest stała puszka Caritas na ofiary dla ubogich.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

 wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

 przerwa rekolekcyjna i świąteczna

 23 IV – Wydarzenie w Emaus

 30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y