6 Niedziela Wielkanocy – 6 maja 2018 r.

Spotkanie grupy Żywego Różańca dzisiaj ? 6 maja o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 18.30.

Zachęcamy do zapisywania się na godzinny dyżur adoracyjny, raz w miesiącu, przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracyjnej, która zostanie otwarta 31 maja. Dla zapewnienia takiego dyżuru we wszystkie dni roku, potrzeba ponad osiemset osób. Dotychczas zapisało się tylko sto sześćdziesiąt pięć osób. Potrzeba dyżuru adoracyjnego wynika z tego, aby poza tym, kiedy przychodzić będziemy w dowolnym czasie na adorację do kaplicy, nie było godzin w ciągu dnia, że w kaplicy nie będzie nikogo przed Najświętszym Sakramentem. Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy Świętej w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy od najbliższego piątku – 11 maja. Codziennie przez dziewięć dni, po Eucharystii o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego.

Miłośników śpiewu chóralnego zapraszamy na spotkanie pięciu chórów po hasłem ?Do Boga przez Maryję?, które odbędzie się w naszym kościele w sobotę ? 12 maja o godz. 17.00.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę – 13 maja po Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Uroczystości pierwszokomunijne w naszej parafii odbędą się w niedzielę 13 i 20 maja na Eucharystii o godz. 9.30. Osoby niezwiązane bezpośrednio z tymi uroczystościami prosimy o korzystanie z innych Eucharystii niedzielnych niż godz. 9.30, przez najbliższe dwie niedziele.

Przypominamy, że organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 2 czerwca. Informacji udziela ks. Marek. Zgłoszenia do 24 maja.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Torunia w sobotę – 26 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły cztery rodziny oraz za ofiary na kaplicę adoracyjną, które złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.