Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 r.

Comiesięczne nabożeństwo fatimskie dzisiaj – 13 maja po Eucharystii o godz. 19.00.

Zapraszamy na trwającą nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która odprawiana jest codziennie po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna zakończy się czuwaniem, które odbędzie się w sobotę – 19 maja po Eucharystii o godz. 19.00.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Zachęcamy do zapisywania się na godzinny dyżur adoracyjny, raz w miesiącu, przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracyjnej, która zostanie otwarta 31 maja. Dla zapewnienia takiego dyżuru we wszystkie dni roku, potrzeba ponad osiemset osób. Dotychczas zapisało się tylko sto osiemdziesiąt osób. Potrzeba dyżuru adoracyjnego wynika z tego, aby poza tym, kiedy przychodzić będziemy w dowolnym czasie na adorację do kaplicy, nie było godzin w ciągu dnia, że w kaplicy nie będzie nikogo przed Najświętszym Sakramentem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Święto Św. Macieja obchodzimy w poniedziałek – 14 maja. Jest to także dzień imienin ks. Macieja, za którego modlić się będziemy tego dnia na Eucharystii o godz. 10.00.

Centralna uroczystość ku czci Św. Andrzeja Boboli, odbędzie się w środę – 16 maja, w sanktuarium Św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej o godz. 18.00.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 16 maja po Eucharystii o godz. 19.00 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?O potędze modlitwy różańcowej?.

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek – 18 maja, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 19 maja o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Komu potrzeby jest Kościół??.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę ? 20 maja o godz. 9.30, a rocznicy Komunii św. za dwa tygodnie, w niedzielę – 27 maja. Osoby niezwiązane bezpośrednio z tymi uroczystościami prosimy o korzystanie z innych Eucharystii niedzielnych niż godz. 9.30, przez najbliższe dwie niedziele.

Jubileusz dwudziestopięciolecia kapłaństwa Ks. prof. dr. hab. Kazimierza Pierzchały, rezydenta w naszej parafii, odbędzie się w następną niedzielę ? 20 maja na Eucharystii o godz. 12.30. Polecając Jubilata modlitwie parafian, zapraszamy na tę uroczystości.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek ? 31 maja. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Cukiernię ?Antolak?, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz Grupę Fides.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły cztery rodziny oraz za ofiary na kaplicę adoracyjną, które złożyły dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.