Ósma Niedziela Zwykła ? 26 luty 2017 r.

Wielki Post rozpoczynamy w najbliższą środę – 1 marca. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godzinach: 7.00, 10.00, 17.30 i 19.00. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć popiół do domu dla nieobecnych w kościele, będą przygotowane torebki z popiołem rozprowadzane przez młodzież przed Eucharystią. Prosimy nie podstawiać książeczek czy chusteczek na popiół w czasie obrzędu posypywania głów popiołem. Przypominamy także podstawowe przepisy postne obowiązujące katolików. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od czternastego roku życia do śmierci we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale ograniczenie ilościowe pożywienia, obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
Porządek nabożeństw wielkopostnych:
– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45
– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 1 marca o godz. 20.00 w kościele.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2017 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od środy – 1 marca w kancelarii parafialnej.

Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczynamy od czwartku – 2 marca o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie dla dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpoczynamy w następną środę – 8 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

W czwartek – 2 marca, obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W piątek – 3 marca, obchodzimy I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 9.30 i od godz. 17.30. Droga krzyżowa dla dzieci z Komunią św. pierwszopiątkową o godz. 18.00. Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Eucharystii o godz. 19.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy, w sobotę ? 4 marca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego modlitewnego wynagradzania za grzechy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 4 marca o godz. 19.00.

W sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza. Jest to także dzień imienin Ks. Kazimierza, w intencji którego Msza św. sprawowana będzie w przyszłą niedzielę – 5 marca o godz. 8.00.

Spotkanie grupy Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 marca o godz. 16.30.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja i rozdaje ulotki informacyjne o Radiu Maryja.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 2 rodziny. Ofiarodawcom składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.