Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu ? 5 marca 2017 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 5 marca o godz. 16.30  w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do wspólnoty  różańcowej.

Przypominamy  porządek  nabożeństw  wielkopostnych:

– droga  krzyżowa –  w  każdy  piątek  o godzinach: 10.30,  18.00  i  19.45

– gorzkie  żale  –  w  każdą  niedzielę  o  godz. 18.30

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na spotkania formacyjno ? modlitewne, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.45 w sali  na  pierwszym  piętrze  plebanii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową w intencjach: Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja, we wtorek – 7 marca o godz. 18.30. Po Mszy św. otwarte dla wszystkich zainteresowanych działalnością na rzecz radia Maryja, spotkanie  Koła  Przyjaciół  Radia  Maryja  w  sali  na  pierwszym  piętrze  plebanii.

Przypominamy, że rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, rozpoczynamy w środę – 8 marca  o  godz. 20.00  w sali  przy  kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę i w intencjach  osobistych,  z  którymi  przychodzimy  na  te  nabożeństwa.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na nowe kursy językowe, zajęcia z matematyki, fizyki, historii. Bliższych informacji o zajęciach udziela  Ks. Andrzej Krzesiński  przy  wyjściu  z  kościoła.

Duszpasterstwo akademickie organizuje wyjazd dla studentów i młodzieży pracującej w dniach 29 kwietnia ? 3 maja do Szczyrku. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych w dniach 24 czerwca ? 04 lipca do Rabki. Bliższych informacji na temat wyjazdów udziela Ks. Andrzej Krzesiński  przy  wyjściu  z  kościoła.

Zachęcamy do zapoznania się z nową wersją strony internetowej naszej parafii, która działa od tego tygodnia. Wszelkie uwagi co do niej, sugestię co jeszcze powinna zawierać,  można przekazać drogą  e-mailową  lub  osobiście  do  Ks. Macieja Wiącka.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety  prosimy  składać  do  puszki,  która  się  tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 5 rodzin oraz za ofiarę na ornat z wizerunkiem Św. Antoniego, którą złożyła 1 rodzina i grupie Caritas za ofiarę na relikwiarz, w którym będą umieszczone relikwie Św. Antoniego przy bocznym ołtarzu. Wszystkim troszczącym  się  o  materialne  potrzeby  parafii  składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.