Siódma Niedziela Zwykła ? 19 luty 2017 r.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek 21 lutego, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę ? 22 lutego o godz. 19.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek 24 lutego, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 25 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Przypominamy, że otrzymaliśmy z Sanktuarium Św. Antoniego w Padwie, relikwie Świętego Antoniego. Zostaną one umieszczone na stałe w kościele, przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, który w tym celu został już rozbudowany. Zanim to nastąpi możemy przyjąć relikwie w swoim domu. Zapisy na marzec przyjmujemy w zakrystii.

W bieżącym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich. W związku z tym jubileuszem planujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy. Bliższych informacji o pielgrzymce udzielał miesiąc temu Ks. Maciej, a dzisiaj przymujemy w zakrystii zapisy na tę pielgrzymkę.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2017 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od 1 marca w kancelarii parafialnej.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyło 5 rodzin. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.